Osiedle Radiostacja Gliwice

Gliwickie Centrum Nauki

Gliwice są miastem, w którym centrum nauki na pewno powstanie. Pozycja pod nazwą "Gliwickie Centrum Nauki" znalazła się w tegorocznym budżecie miasta - w 2015 roku ma powstać projekt obiektu.

Wcześniej miasto bez zbędnego rozgłosu zabezpieczyło w rejonie Radiostacji trzyhektarową działkę pod inwestycję, a latem dokupiło jeszcze hektar. Jednocześnie miejska spółka Śląska Sieć Metropolitalna pracowała nad studium realizacji centrum nauki. Dokument jest już gotowy.

W końcu przygotowano opis tej inwestycji. Niedawno przekazano go do Urzędu Miasta. Następnym krokiem będzie wspomniany już projekt architektoniczny oraz przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie Radiostacji.

Według studium Centrum Nauki Gliwice nie tylko ma być muzeum nauki i wielkim laboratorium, ale też skupi się na nowych technologiach i wynalazczości.

Ten światowej klasy obiekt powstanie w odległości 300 m od naszego Osiedla! Na tyle daleko, żeby absolutnie nie ingerować w kameralną zabudowę i na tyle blisko, żeby korzystać z atrakcji Centrum Nauki po zaledwie kilkuminutowym spacerze.