Osiedle Radiostacja Gliwice

Podstawą działalności naszej firmy od zawsze jest Biuro Projektów, dlatego projektując osiedle dla „siebie” nie poszliśmy na żadne kompromisy. Postawiliśmy na najlepsze materiały inspirując się najlepszymi osiągnięciami architektury z okresu, w którym tworzyła się zabudowa ul. Polnej.
Budujemy dla Państwa zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, składający się z dziewięciu segmentów. Część z nich stanowi formę powtarzalną, jeden jest wynikiem przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku jednorodzinnego. Wszystkie budynki stanowią jednak stylistyczną całość i pod względem elewacji nie różnią się od siebie w sposób znaczący.

Różnią się jednak powierzchnią użytkową (od około 109m2 do 170m2) oraz możliwością aranżacji częściowo zadaszonego tarasu nad garażem. Przykładowy projekt.

Prosta, nowoczesna bryła zespołu budynków, jest dostosowana do krajobrazu  i otaczającej zabudowy. Usytuowana pośród zabudowy o charakterze mieszkalnym, układem urbanistycznym i architekturą nawiązuje do otoczenia.

Funkcjonalnie budynki można podzielić na cztery rodzaje:
 

DOM NR 29/1
Główne wejście do domu prowadzi przez umieszczony od strony południowo-wschodniej wiatrołap z korytarzem. Od strony południowo-zachodniej znajduje się część dzienna z salonem. Przy korytarzu znajduje się WC oraz schody prowadzące na półpiętro, na którym znajduje się kuchnia i jadalnia. Kolejne schody prowadzą na piętro, na którym znajduje się pokój, a na następnym półpiętrze znajduje się sypialnia i łazienka. Od strony północno-wschodniej zaprojektowano garaż jednostanowiskowy oraz kotłownię.
Dom nr 1 


DOM NR 29/2
Główne wejście do domu prowadzi przez centralnie umieszczony od strony północno-wschodniej wiatrołap z korytarzem. Od strony północno-wschodniej znajduje się otwarta kuchnia. Przy korytarzu ze schodami znajduje się jadalnia. Od strony południowo-zachodniej znajduje się część dzienna z salonem. Na półpiętrze znajduje się pokój i łazienka, na piętrze łazienka i rozległa antresola nad salonem. Na kolejnym półpiętrze znajduje się sypialnia i łazienka. Od strony północno-wschodniej zaprojektowano garaż jednostanowiskowy oraz kotłownię/pom. gospodarcze.
Dom nr 2 

 

DOMY NR 29/3, 29/5, 29/7, 29/9
Główne wejście do domu prowadzi przez centralnie umieszczony od strony północno-wschodniej przeszklony wiatrołap z korytarzem. Przy wiatrołapie znajduje się otwarta kuchnia oraz jadalnia. Od strony południowo-zachodniej znajduje się bardzo dobrze doświetlona dużym przeszkleniem część dzienna z salonem.  Na piętrze znajdują się dwa pokoje, sypialnia, pokój gościnny i łazienka. Od strony północno-wschodniej zaprojektowano garaż jednostanowiskowy oraz kotłownię/pom. gospodarcze.
Dom nr 3    Dom nr 5     Dom nr 7     Dom nr 9 
 

DOMY NR 29/4, 29/6, 29/8
Główne wejście do domu prowadzi przez centralnie umieszczony od strony północno-wschodniej przeszklony wiatrołap z korytarzem. Przy wiatrołapie znajduje się otwarta kuchnia oraz jadalnia. Od strony południowo-zachodniej znajduje się bardzo dobrze doświetlona dużym przeszkleniem część dzienna z salonem. Na piętrze znajdują się pokój, sypialnia i łazienka. Z korytarza można przejść na częściowo zadaszony taras. Od strony północno-wschodniej zaprojektowano garaż jednostanowiskowy oraz kotłownię/pom. gospodarcze.
Dom nr 4     Dom nr 6     Dom nr 8